Žaidimo taisyklės komandai ir dalyviams (EID statuto formavimas)

Bendro komandinio mąstymo, protų sinchronizavimas – objektyvi ir subjektyvi kalba, kad visa komanda mąstytų sinchroniškai lyg kompiuteris su daugybe procesorių, t. y. ADVANCED-31 bendravimo principai (vidinis etikos kodeksas) – kad komanda komunikuotų, bendrautų tarpusavyje sklandžiai, lengvai ir efektyviai.

Citata iš Skype EID forumo: Būtina, kad komanda gerai žinotų ADVANCED pažengusius bendravimo principus: tam, kad emocijos laisvai tekėtų, pokalbis visus džiugintų, idėjos generuotųsi ir darbas kunkuliuotų būtina vengti saugotis kai kurių neatsargių, prieštaringų, dviprasmiškų bei atsitiktinių kalbos šiukšlių, numušančių mintį, komandos dėmesį, darbingumą, sukeliančių nereikalingas emocijų bangas bei tuščius konfliktus lygioje vietoje

 1. Idėjų generavimui ir sklandžiam emocingam ir džiaugsmingam komunikavimui-susišnekėjimui būtina vengti konkrečių kalbos šiukšlių, kurių didžiausias žinomas pasaulinis sąrašas siekia 31 atvejį (atsižvelgiant į vyrų ir moterų mąstymą, amžiaus, nacionalinius-etninius, kultūrinius, socialinio statuso ir išsilavinimo skirtumus).
 2. Objektyvi kalba džiugina ir kelia komandinį jausmą, subjektyvi – stabdo, klampina mintį, stabdo emocijas, numuša dėmesį nuo esmės.
 3. Žodžių galia yra daug didesnė nei paprastai manoma. Žodžiai (turinys ir intonacija) tampa lemiamai svarbūs, kai subrendę aktyvūs žmonės kalbasi karštomis arba dalykinėmis temomis.
 4. Asmeniškumus aptarinėkite 2se atskirai nuo viešumos (ir Skype forume). Asmeniškumai – tai subjektyvi kalba, numušanti komandos dėmesį nuo bendros minties koncentracijos ir draudžiami komandiniam mąstymui.
 5. Sutrumpintas principų sąrašas – 9 bendravimo dėsniai.
 6. Pilnas – 31 punktas, ką būtina arba draudžiama kalbėti tarp žmonių (šiuo metu redaguojamas).
 7. Neatsargūs ir pikti žodžiai: draudžiamoji leksika, keikimasis, negatyvios, depresyvios, abejones keliančios, nekonstruktyvios, neobjektyvios temos draudžiamos – tai ištisa dalykinio kalbėjimo klaidų kategorija vadinama piktais žodžiais, piktžodžiavimu.
  Apkalbos (negatyvus arba pozityvus trečiojo asmens aptarinėjimas be jo leidimo, jam nedalyvaujant) draudžiamos. Tai nuo seniausių laikų žinoma didžiausia komandinio darbo kliūtis. Apie kitus už akių galima kalbėti tik neutraliai, diplomatiškai, pagarbiai ir atsargiai. Tačiau teisingiausia – išvis nekalbėti už akių!

  Komunikavimo ir konfliktų sprendimo klausimu paruošti 12-18h trukmės apmokymai visai komandai.

Darbo taisyklės

Oficialios taisyklės ir reikalavimai organizatoriui ir dalyviui

 1. Švari kalba – aukšta kalbos kultūra ir etika – esminė aukštų idėjų generavimo sąlyga, pagrindinė aukšto intelekto, protavimo, išminties, nervų sistemos kokybiško darbo sąlyga.
 2. Idėjų kritika draudžiama: idėjų generavimo dėsnis (esminė Brain Storming, Proto Šturmo sąlyga). Idėja analizuojama ir vertinama tik ją išvysčius, tai atskiros bešališkos grupės darbas.
 3. Kito nario rekomendacija.
 4. Pranešimo tvarka.
 5. Savanoriškumas pirminėse organizavimo stadijose.

  Platesnio paaiškinimo klauskite gyvai Tomo G.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.