Proveržis esminėje lietuvių temoje

Ilgus metus reikėjo spręsti patį svarbiausią Lietuvos klausimą: ilgalaikę ateities viziją, nuo kurios po to priklauso visa projektinė – praktinė įgyvendinimo žingsnių seka.

Visai neseniai diskutuodami “AšLietuvai“ rėmuose pagaliau subrandinome tiesmuką klausimą ir apklausoje gavome atsakymą, kurį laikome nors minimaliu rezultatu, bet lūžiniu.

Lietuvos ateites svajonė – idealios šalies modelis yra ŠVEICARIJA. Ji reitingo lentelėje stipriai aplenkė Izraelį, Kiniją, Lenkiją ir visas likusias pasaulio šalis.

Mums tai buvo labai didelis siurprizas, nes tikėjimės ko jau ko, bet tik ne Šveicarijos!

Įsimąstę pradėjome suvokti, kad tai visus svarbiausius Vizijos reikalavimus atitinkantis atsakymas.

Taip pat supratom, kad tai laaabai geras tarpinis etapas tarkim 50-100-200 metų laikotarpiui, prieš pereinant prie 500-1000 metų vizijos, kurią, aišku, koreguos mūsų pro-pro-pro-anūkiai, bet mes jau galime numatyti kaip siekiamybę.

Taip pat Šveicarija – tai kompleksinis (“gatavai“ daug kitų elementų apimantis), labai teisingas , pragamatiškas, pamatuotas ir gana realistiškas lietuviškas idealas, kurį įgyvendimus galima eiti dar aukščiau ir toliau.

Taip pat labai nustebino lietuvių kolektyvinio proto efektyvumas. Tereikėjo teisingu raktu jį atrakinti.

Tai nereiškia, kad viską iš eilės arba automatiškai verta imti iš Šveicarijos modelio.

Vizijos klausimas bus toliau gryninimas, bet šis sprendimas padarė didžiulį impulsą. Svarbą galima suvokti tik žinant kitų daugybės siūlymų kontekstą arba visą mozaiką.

Atsiremiant į šį atsakymą jau prasideda visiškai naujas svarbus “AšLietuvai“ veiklos žingsnis – naudojimas japoniškos metodikos nustatant idealaus lietuvio savybes ir lietuvių globalią misiją.

Štai čia vyko istorinis balsavimas
https://www.facebook.com/groups/aslietuvai/permalink/10153323135310853/

Primename, kad 2015 vasario mėn po 6 metų nuo organizacijos įkūrimo pasikeitė įmonės vadovas ir prasidėjo iš esmės naujas AšLietuvai veiklos etapas.

PAPILDYMAS

Iškėlus tiesų klausimą lietuviams kokia šalis būtų ateities Lietuvos idealas, gavome visiškai netikėtą atsakymą, kad tai – Šveicarija! Ir ji stipriai pralenkė visas kitas šalis, pvz arčiausiai reitingo lentelėje stovėjusias Kiniją, Izraelį bei Lenkiją.

Aišku tai laikmečio sprendimas – po kažkiek metų lietuviai, galbūt, balsuos už kitą valstybės idealą, bet šis sprendimas jau yra labai įdomus, vertas dėmesio ir apmąstymo.

Taip, aišku ne visiems ji yra svajonių šalis (ir aš pats niekada apie ją negalvojau kaip apie ateities Lietuvos idealą), bet gerai pagalvojus iš tikro šiame išrinkime yra kažkokia pusiausvyra realaus pragmatiškumo ir idealistinės svajonės.

Šveicarija yra panašaus į Lietuvą dydžio, turi palyginus nedaug gyventojų, bet nežiūrint į tai yra įvairiais atžvilgiais labai stipri ir politiškai stabili šalis, kurios niekas neliečia ir ją gerbia. Nekalbu apie kalnų grožį, šalies turtą ir kitus momentus.

Todėl manau, kad Šveicarijos modelį, kaip ateities viziją, verta ir net būtina panaudoti dabartiniame istoriniame etape, žinant, kad apskritai Lietuvoje ilgą laikotarpį buvo didžiulis įkvepiančios valstybės vizijos deficitas ir liūdno nacionalinio charakterio lietuviams su svajojimu yra didelių problemų.

Todėl šį sprendimą laikau labai rimtu proveržiu.
Manau, kad Šveicarijos modelis jau pats savime yra vertingas, bet kartu į tai galima žiūrėti kaip į puikią pradžią, kuri išprovokuos dar stipresnius Lietuvos ateities vizijos elementus bei duos įkvėpimo impulsą lietuviams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.