Rekomendacijos PLB Pasaulio Lietuvių Bendruomenei 2016

  1. Būtina stipriai atnaujinti Lietuvių Chartiją, ji turi reaguoti į šiandieninius istorinius iššūkius. Preambulėje pirmais punktais įvesti įkvepiančią lietuvių ilgalaikę ateities viziją, globalią misiją, aprašyti (sukurti) vertybių sistemą, aprašyti kas yra lietuvis (savęs pažinimas), glaustai aprašyti lietuvių didžiausių istorinių klaidų sprendimus (nes klaidos neleistinai kartojamos) bei lietuvių pasiekimus. Nauja Chartija turi būti PLB Konstitucijos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos neatsiejama pamatinė dalis (vietoj LR Konstitucijos preambulės turi būti Lietuvių Chartija).
  2. PLB nejudinamas tikslas nr1 turi būti lietuvių gyvenimo trukmės ilginimas ir lietuvių skaičiaus pasaulyje didinimas (bet ne lietuvybės palaikymas, kas yra nepakankama. Lietuvybės išlaikymas yra savaiminė šio tikslo sudėtinė dalis). Tokį patį arba analogišką nejudinamą tikslą nr1 turi kelti ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
  3. PLB organizacijoje įvesti šveicarišką referendumų sistemą – kiekvienas pasaulio (išeivijos?) lietuvis turi spręsti svarbiausius PLB reikalus tiesioginiu referendumu. Būtent tokiu būdu šveicarai išugdė savo sąmoningumą. Tokį patį patobulinimą būtina daryti ir Lietuvos Respublikos valdymo sistemoje.
  4. Didinti PLB Seimo darbo kokybę įvedant klasikinį Senatą. Tokį patį patobulinimą būtina daryti ir Lietuvos Respublikos Seime.
  5. Tautos greito demografinio nykimo akivaizdoje būtinas kraštutinai tamprus PLB ir Lietuvos Respublikos valdžios bendradarbiavimas visose srityse naudojant Danų XIX krizės sprendimo modelį “visi bendradarbiauja su visais“. Pvz: išeivijos kraštų bendruomenės turi turėti Seimo narius Lietuvoje, nuo PLB deleguoti ministrą į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, (LR Vyriausybėje sukurti išeivijos ministrą, kuris tiesiogiai atstovauja PLB Pasaulio Lietuvių Bendruomenės reikalus ir yra renkamas PLB) ir t.t.
  6. Visose kraštų bendruomenėse, o taip pat Lietuvoje kurti bent po vieną lietuvišką elitinę berniukų internatinę gimnaziją pritaikant labai seną ir pasiteisinusį anglišką Eton College modelį.
  7. Giliai ir nepaliaujamai tirti lietuvių nacionalinį charakterį ir atsižvelgus į rezultatus daryti esmines praktines išvadas, praktinius veiksmus. Lietuvių tauta nyksta demografiškai būtent dėl gilių problemų nacionaliniame charakteryje, kuris nėra adekvačiai formuojamas ir lavinamas.
  8. Lietuvių ir latvių demografinio nykimo akivaizdoje kelti susijungimo klausimą abiejose diasporose ir abiejose valstybėse.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.