Žodynėlis

Organizacijos sąvokų / terminų žodynas

Senatorius

AL – AšLietuvai pilietinė organizacija

ALS – AšLietuvai Senatas

Senato iniciatorius – AšLietuvai Senato kūrėjas

Mission – defines where the organization is going now, describing why this organization exists

Tikslas – tai žinomas siekimų objektas, kurį yra nukreipti veiksmai tam, kad jį pasiekti. Už jo seka užmanymas, apimantis tai, kas veda link to, kad tikslas būtų pasiektas.

Goals
– what company does – Goals Drive long term decisions and define strategic directions. Organization may have different goals for different business units or departments:

Užmanymas – tai mažesnis siekis, liečiantis specifinę veiklą ar dalyką. Jis dažnai išreiškia ateities ketinimus.

Orgpolitika (organizacinė politika) – susideda iš darbinių taisyklių arba instrukcijų, kurių pagrindu vykdoma organizacijos veikla, ir kurių nevalia keisti.

Planas – tai bendro pobūdžio ketinimas netolimoje ateityje padaryti tvarką kokioje nors veiklos srityje – arba ją išplėtoti, arba užkirsti kelią jos plėtrai.

Programa – tai nuoseklių žingsnių serija plano įvykdymui.

Projektas – tai raštu išdėstyta žingsnių seka vieno programos žingsnio įgyvendinimui.

Įsakymas – tai žodinis arba raštinis nurodymas įvykdyti programos žingsnį arba elgtis pagal nustatytą tvarką.

Idealus paveikslas – tai toks paveikslas, kurio yra siekiama. Jūs turite įsivaizduoti paveikslą tokį, koks jis turėtų būti, tam, kad galėtumėte jį palyginti su esama padėtimi, kitaip nesugebėsite atpažinti nukrypimų nuo idealo.

Vision: Defines where the organization wants to be in the future. It reflects the optimistic view of the organization’s future:

Statistika – tai pačio dalyko kiekio ar apimties palyginimas su prieš tai buvusiu kiekiu ar apimtimi. Statistika parodo atlikto darbo kiekį arba jo vertę.

Galutinis vertingas produktas – tai produktas, už kurį mainais galima gauti kitų visuomenėje naudojamų produktų ar paslaugų.

Ideacija – idėjų generavimo teorija ir praktika.

Idėja Sąvoka idėja paimtas iš senovės graikų kalbos, tačiau jo analogai originalai yra kitose Indo-Europiečių kalbose. Abu graikiški žodžiai εἶδος (eidos) ir ἰδέα (idea)[8] kilo iš Indo-Europiečių šaknies *weid-, “matyti“. Veidas, video, видеть, вид yra tos pačios šaknies žodžiai. Wikipedia apie Idea Parenkant aukščiausio lygio vadovus (pvz. nacionalino arba globalaus masto organizacijose) pratendentas privalo pts būti nuoltiniu stiprių idėjų generatoriumi. Kitaip jis negali būti vadovu. Idėjų generavimas yra pati brangiausia intelektinė-protinė veikla. Aukštos klasės idėjos dažnai apskritai neturi kainos. Dažnai galima išgirsti idėjų priešpastatymą įgyvendinimo problemai. Iš tikrųjų žemo ir vidutinio lygio idėjų yra apstu, todėl jų ir nėra reikalo įgyvendinti. Tačiau kai tik gimsta išties aukšta idėja – ji iškart pritraukia dėmesį, energiją, resursus ir neišvengiamai įgyvendinama. Idėjų patentavimas šiuo metu jau tampa kontraversišku klausimu ir ieškoma naujų modernių sprendimų šiam klausimui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.