AL etika

 


[TURMPOJO ETIKOS KODEKSO TEKSTO PRADŽIA

SVARBIAUSI PRIVALOMI MINIMALŪS PUNKTAI:

1. Kalbant SU kitais asmenimis: šiuo metu (tarp lietuvių) nusistovėjusi asmeniškumų (asmeninių atakų, ad-hominem) pobūdį įgavusi (asmenų arba idėjų) kritikuojanti (arogantiška), nepagarbi, “pasikėlusi“ bendravimo maniera draudžiama. Norite kritikuoti (tiksliau sakant – mokinti, auklėti) kitus – pirmiausia išauklėkite save, pradėkite nuo savęs, o po to kalbėkite su kitais YPAČ pagarbiai. Šio punkto atitikmuo yra žodžio laisvės ribojimai bei 12-tas Facebook taisyklių punktasPlačiau >>>

2. Kalbėjimas APIE kitus (fizinius/juridinius, tikrus arba abstrakčius) asmenis/grupes už akių (jiems nedalyvaujant) arba apkalbos t.y. negatyvūs arba/ir pozityvūs vertinimai (peikimai arba gyrimai už akių) draudžiami. Apie kitus žmones, tautas, valstybes, institucijas, valdžią, draugus ir priešus už akių geriau išvis nekalbėti, bet jei tikrai būtina kalbėti – tai tik su didžiule pagarba ir neutralitetu. Šio punkto atitikmuo yra žodžio laisvės ribojimai bei 12-tas Facebook taisyklių punktas.
Plačiau >>

3. Bendravime naudoti KUO DAGIAU POZITYVAUS turinio ir formos. Negatyvų turinį (temas, nuotaikas, emocijas, pesimizmą, depresiją) pristatantys, skleidžiantys ir plėtojantys arba negatyvią kalbėjimo formą naudojantys asmenys bus šalinimi (iš organizacijos veiklos, forumų ir t.t.) arba blokuojami, jų pranešimai bus trinami be perspėjimo (siekiant, kad neišplistų). PYKČIO ARBA NEGATYVIOS EMOCINĖS ENERGIJOS VALDYMAS, pykčio esmės, tikslo ir paskirties suvokimas bei labai atsargus, gradualus, dėmesingas naudojimas lyg ginklo ir tik kraštutinėse situacjose. Pyktis nėra garas katile, kurio perteklių periodiškai reikia išleisti! Teigiantiems, kad pyktį reikia neva tai “išleisti “ – paklauskite – tai gal ir visas atomines ir chemines bombas reikia “išleisti“?? Iš tikro negatyvias mintis, motyvacijas, požiūriio kampus reikia valdyti dar iki pyktis tampa sunkiai valdoma chemine-hormonine reakcija organizme. Reikia laiku ir efektyviai komunikuoti – taip išvengiame problemos.
Aštri radikali retorika bet kokių žmonių ar jų grupių adresu yra draudžiama!

4. PASTABŲ LAIPSNIŠKUMAS: 4 žingsnių taisyklėPastabas sakant, drausminant turi būti naudojamas gradualumas, tačiau ypatingais atvejais skubiam tvarkos palaikymui “AšLietuvai“ (susitikimų, forumų, posėdžių, e-grupių, chatų) dalyvius “AšLietuvai“ vadovai, adminai arba moderatoriai turi teisę savo nuožiūra pažeidėjus šalinti be perspėjimo arba racionalių paaiškinimų kol dar neįsiplieskė konfliktas organizacijos viduje. Pašalinti asmenys galės grįžti atgal, jei pasigilinę į etikos kodeksą ir į darytus pažeidimus, supras esmę ir pakeis elgesį. Atgailos institucija – galimybė ištaisyti klaidas. Plačiau >>>

5.  KARTŲ (amžaus grupių) KONFLIKTAI (naujas dar tobulinamas punktas nuo 20160629) turi būti sprendžiami apjungiant tokias taisykles:

a) General Electric: būk atidus svetimai nuomonei, net jei ji neteisinga.
b) Tradicinė taisyklė: tėvų (vyresniųjų nuomonę būtina išklausyti iki galo.
c) Britų Parlamento dviejų rūmų scrutinising procedūrų naudojimas skirtingų kartų nuomonių suderinimui  t.y. su didžiule skirtingų kartų (amžiaus grupių) tarpusavio pagarba, kantriu, nuosekliu, giliu ir procedūriniu diskutuojamų temų nagrinėjimu.

Yra daugiau neoficialių, neprivalomų bet rekomenduojamų taisyklių (tokių kaip Emily Post’s Etiquette), bet jų žinojimas ir vykdymas – geros valios, gero tono bei elementaraus žmogiško mandagumo reikalas. Šios taisyklės yra diskusijų objektas ir kolkas neprivalomos daugumai “AšLietuvai“ (bei dukterinių ar spin-off projektų) dalyvių, tačiau pageidaujamos iš “AšLietuvai“ aktyvo. Plačiau >>>

Papildymai AL Dubingių 21080127 susitkime

  • Kalbama po vieną
  • Argumentuojama į temą
  • Kybersaugumas
  • Kas oficialiai atstovauja arba kalba organizacijos vardu?
  • Ką darome kai nesutinkame?
  • Kaip vedame debatus

 

TAISYKLIŲ TEKSTO PABAIGA]

Jei turite pasiūlymų arba patobulinimų šiam etikos kodeksui, prašome, rašykite info@aslietuvai.lt Labai lauksime Jūsų minčių!


ĮŽANGA:

“AšLietuvai“trumpas, esminis, mažasis etikos kodeksas privalomas mūsų organizacijos bei dukterinių spin-off projektų viduje. Taip pat rekomenduojamas visiems lietuviams pasaulyje. Nacionalinės idėjų talkos ir nacionalinio charakterio tyrimų dėka paaiškėjo didžiausios šiuo metu lietuvių daromos bendravimo ir mentaliteto klaidos ir kodeksas skirtas būtent tokių klaidų įveikimui. Labai tikimės, kad šis kodeksas greituoju būdu užgesins 80% tuščių, lygioje vietoje daromų konfliktų.

Atskirai yra kuriamas didysis etikos kodeksas (Įjungiant ir NVO etikos kodeksą)  ir kiti etikos kodeksai

Šis Mažasis Etikos Kodeksas pastatytas ant universalios “Aukso Proporcijos“ etikos. Golden RuleЗолотое правило нравственности

Šio unikalaus Mažojo Etikos Kodekso sukūrimas – tai antras nuo 2009 “AšLietuvai“ padarytas atradimas ir antras įvykdytas praktinis projektas (kiti praktiniai projektai).


APIE ŠĮ PROJEKTĄ

Unikalus trumpas visų lietuvių etikos kodeksas (kurį būtina įtraukti į naują Konstituciją). (nuo 20170119 vėl aktyvuotas projektas-2). ir jo pagrindu kuriami kiti kodeksai, pvz LT partijoms.

(Lietuvoje neturintis analogų) sukurtas veikia ir tobulinamas toliau. Jis yra efektyvus ir pasiteisino. Jo pagrindu veikia mažiausiai 4 komandos. aslietuvai.org/al-etika/

antras praktinis projektas – naujo, ypatingo, kertinio, etaloninio etikos ir mandagumo mini-kodekso sprendžiančio didžausias dabartines lietuvių mentaliteto ir komunikavimo ydas sukūrimas. Šį kodeksą naudojame mes savo grupėse bei jau naudoja kelios organizacijos už mūsų ribų.

ŠIS PROJEKTAS MŪSŲ PARTNERIŲ LIETUVA2.0 SISTEMOJE


Versija 20170112

 

 


SUSIJĘ TEKSTAI

 

Vienas komentaras apie “AL etika

  1. Per daug griežtas šalinimas “be perspėjimo arba racionalių paaiškinimų“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: