AL siūlymai skirti “IdejaLietuvai“ Delfi

  • Reikia daug aukštesnio kokybinio lygio, taiklumo, sudėtingumo ir galios idėjų nei siūlo tauta.
  • Tauta siūlydama idėjas Lietuvai nesuvokia problemų gylio, sudėtingumo, mastelio, ilgos chroniškos trukmės, ligos diagnozės specifiškumo. Lietuvos problemoms išspręsti reikalinga tam tikra energija ir jei imant naftos gavybos analogiją, reikia ne tūkstančių kastuvų, bet kilometrinių grąžtų net ne deimantinių antgalių, bet su inovatyvia elektrinės plazmos technologija. Todėl atsispiriant į tautos nuomonę arba crowdsourcing – sprendimų ir pagalbos reikia ieškoti kuo plačiau ir giliau visame pasaulyje ir žmonijos istorijoje. Reikia tiksliai išsiaiškinti Lietuvos problemas ir ieškoti pačių geriausių sprendimų globaliai. Jei lietuviai turėtų sprendimus – tauta katastrofiškai neemigruotų.
  • Ieškant sprendimo modelio bei praktinio įgyvendinimo tik lietuvių tautos ir valdžios bendradarbiavime, ty vidiniuose Lietuvos resursuose procesas truks per ilgai arba išvis nejudės. Per tą laiką tauta visiškai emigruos ir praras viltį. Laikas yra trumpas ir brangus.
  • Būtina jungti visas buvusias ir esamas panašias idėjų Lietuvai generavimo iniciatyvas, visus išeivius (ne tik Lietuvą ir jos institucijas), tokias organizacijas kaip PLBE,
  • Lietuvos sprendimui daug daugiau pastangų įdėti reikia nei dauguma lietuvių, jų lyderių, jų organizacijų bei valstybės institucijų įsivaizduoja.
  • Tik vienu iš tokių idėjų pavydžių būtų nauja galimai geriausia pasaulyje Lietuvos Konstitucija. Jos sukūrimui ir išgryninimui reikalinga ne tik tūkstančiai novatoriškų idėjų, bet ir ypatingų aukštos moralės žmonių bei kartu teisės ir kitų sričių ekspertų komanda, kuri turėtų dirbti ne vienerius metus. Šiuo metu tokių žmonių Lietuvos beveik nėra (išskyrus Algimantą Indriūną, kuris jau labai senas žmogus) ir net turint naują Konstituciją būtų labai didelės kliūtys jos įteisinimui.
  • Kitas pavyzdys – esminės inovacijos švietimo sistemai – jos labai brangios, kadrų neturime, institucinis ir mentaliteto pasipriešinimas būtų didelis.
  • Ir taip praktiškai su kiekviena esmine idėja Lietuvai. Todėl reikia daug gilesnių ir tikslesnių atsakymų kaip įgyvendinti geriausias idėjas Lietuvai, iš kur gauti resursus ir svarbiausia – kokybiškus žmones iš kur gauti.