DUK / FAQ

Kaip struktūruojama AL organizacija? Atsakymas čia


Ką reiškia skaičiai po pavadinimo AšLietuvai 5.0?

Mūsų organiziacija šiuo metu yra penktame dideliame darbo etape.


Ar esate tik ThinkTankas ar ir MakeTankas?

Dauguma ThinkTanks pasaulyje yra tik tyrimų (R&D), bet yra ir Think&Do tanks. Mes darome bandymus įgyvendinti (ty, Think&Do arba Think&Make) todėl, kad mus verčia Lietuvos situacija. Mes gerai žinome, kad kai kurias idėjas būtina įgyvendinti, bet nerandame kas jas įgyvendins, todėl bandome patys. Tačiau realus gebėjimas įgyvendingi priklauso nuo idėjos-projekto mastelio. Dauguma idėjų reikalauja didelių ir labai didelių resursų, todėl įgyvendinimas priklauso ne tik nuo noro, bet ir nuo galimybių. Jeigu AL turės resursų – įgyvendinsim.

AL kūrimo pradžioje 2009 tai buvo “idėjų talka ir pilietinis judėjimas“. Vėliau paaiškėjo, kad pilietinių arba a-la pilietinių a-la  judėjimų prikurta daug (bandant eiti į rinkimus) ir pats pilietinio judėjimo vardas yra devalvuotas. Taigi kadangi kritinė masė pirmosios komandos emigravo – realiai judėjimo nebeliko. Nusprendėme susikoncentruoti į idėjų talkos ir think tank funkciją, juo labiau, kad viena iš top idėjų Lietuvai buvo think tankų kūrimas. Jeigu ateityje suformuosime stiprią bendruomenę ir bus judėjimo poreikis – atgavinsim.


Idėjas generuojate mažoje grupėje, ar crowdsoursinate iš visuomenės?

Iki 2017 buvo prigeneruota didžiulė masė idėjų ir naujų idėjų generavimas AL viduje vyksta lyg sunkiai sustabdomas degimop procesas. Lygiagrečiai idjėas generuoja Lietuva2.0, Idėja Lietuvai ir įvairios politinės partijos. Šiam penktam veiklos etape mums idėjų netrūksta, tačiau trūksta jų išsigryninimo, atsirinkimo, aprašymo-pateikimo, planavimo ir įgyvendinimo.

Turėdami patritį atskirti kokybiškas idėjas nuo nekokybiškų mes esame ištempę ausis ir renkame jas iš įvairiausių šaltinių Lietuvoje ir pasaulyje.

Stipriausias idėja psiūle ne crowd, tačiau specialistai. Visgi crowd davė labai stiprų sveikos nuovokos pamatą arba pastolius bei įgaliojimus ieškoti aukštos kokybės idėjų.

Nežiūrint į tai galima toliau generuoti idėjas crowdsourcing metodais ir AL rėmuose, nes tai yra mūsų stabndartinė misija.


Ar kuriate savanorišką terpę, kurioje kiekvienas gali įgyvendinti savo ir bendras idėjas, ar sekate tik AL paskelbtomis top idėjomis?

Geriausios TOP idėjos yra tik pavyzdys, etalonas. Jos nėra mums privalomos įgyvendinimui. Be to top sąrašas dinamiškai kinta. Vienos idėjos pakyla kitos nukrenta, vienos atsiranda kitos išnyksta. Tik tam tikra branduolinė dalis idėjų išlieka pačiam viršuj jau ilgą laiką. Taip pat skaičius 20 yra reliatyvus: buvo top300, top200, top50, top10, top5, top3 – pačių įvairiausių variantų.
Top 20 atsirado neseniai kaip tam tikras kompromisas:
  1. maždaug tokio dydžio yra nekintantis branduolys geriausių idėjų
  2. maždaug tiek idėjų pakanka pailiustravimui prezentacijų metu, nurodant, kad čia grietinėlė nuo didelio 5500 skaičiaus.
  3. 20 idėjų galima spėti papasakoti kol žmonėms dar nėra perdaug info. Tačiau mes visi pasitarę galim tą skaičių didinti arba mažinti

Ar tikrai jau žinom, kad daugumai mūsų piliečių rūpi vien gerbūvis. Nereikia iš akių išleist ir prasmės klausimo. Jeigu sakom, kad tautą kamuoja daug bėdų, negerovių, tai ar pasakymas, kad štai mes dabar stipriai padirbėsim ir viskas bus gerai, ar tai nenuvarys žmonių į dar didesnę neviltį. Ar tikrai žinom ko labiausiai reikia tautai? A.V. 2016 08 21

Negalime kalbėti už visą tautą, bet žinoma, kad žmonės gimdo sveiką vaikų skaičių šeimose (virš 2.11 TFR total fertility rate) tuomet, kai mato aukštesnę gyvenimo prasmę ir vertę, nei vien tik biologinį egzistavimą. O prasmę žmonės jaučia ir jos siekia tuomet, kai mato bent vieną (ar daugiau) realų laimingo subalansuoto gyvenimo pavyzdį, iš kurio gali gauti motyvaciją, įkvėpimą ir galimybę mokintis. Taip kaip be motinėlės neįmanomas avilys. Per tokį pavyzdį ateina viskas kartu: ir dvasinis ir materialus gerbūvis sveikame santykyje. Tada žmonės jaučia gyvenimo pilnatvę ir skonį. Šveicarijos atveju yra daug įdomių pamokų lietuviams ir šiandien manau (remiantis info kurią spėjome surinkti), kad vien iš svarbiausių pamokų yra stiprus tikėjimas (pasaulėžiūra), kuris per vidinę charakterio, psichologinę tvarką, pasitikėjimą ir stabilumą atveda prie materialaus gerbūvio. Lietuvių nacionalinio charakterio tyrimai (mano vertinimu) rodo didžiulį vidinį nestabilumą, nepasitikėjimą savimi, disbalansą, visą kompleksą giluminių problemų, kurios neleidžia lietuviams pasiekti gerbūvio nei pavieniui asmeniškai, nei, juo labiau, bendradarbiaujant komandose ar tautos mastelyje.

Todėl padirbėti reikia tiesingo ir pakanakamai aukšto tikslo kryptimi, o ne kaip mulas, kuris visą dieną sukdamas girnas nuėjo daug myliu ir vistiek liko stovėti toje pačioje vietoje.

Teisingo tikslo pasirinkimas arba nustatymas yra daugiausiai dėmesio reikalaujantis momentas.


O kaip vyksta bendravimas tarp žmonių? Ar susitikimai (kaip ir 2009) vyksta tik trečiadieniais Seime?

Kadangi (2010-2016) keli šimtai AšLietuvai aktyvistų yra išsimėtę po pasaulį, tai ilgai aiškinesi nutarėm, kad pagrindinė visiems tinkama komunikacija turi būti Facebook grupė https://www.facebook.com/groups/aslietuvai Greta to šiuo formuojamos darbinės e-grupės kurios paraleliškai bendrauja ir realiame pasaulyje (pagal fizinio atstumo galimybes). 2016.08.21


Ar wiki principas tikrai yra toks universalus, modernus ir stebuklingas, kad leistų pasiekti proveržį? Ar tai nėra neverta dėmesio vienpusiška panacėja?

Wiki galima suprasti keliom prasmem: siauraja – konkreti programine iranga WikiMedia ir puslapiai internete, kurių turinius gali kolektyviai redaguoti daugybe zmoniu. Taip savanoriu deka gime didziausia pasaulyje ir greiciausiai auganti fenomenali enciklopedija Wikipedia. Tačiau yra ir kitų, panašių principu veikiančių sistemų/platformų. Konkrečiai WikiMedia sistema kaip tokia – nera panacėja. Nors realiai ji visai nesudetinga, tačiau ja sugeba naudoti tik geriau i kompiuterius isigiline zmones. Pats principas yra revoliucinis ir aisku, kad pletosis ir tobules nerealiai. Skirtingiems projektams wiki principas gali duoti skirtinga efekta, tačiau bendraja prasme jis yra genialus ir neisvengiama ateitis. Konkrečiai WikiNomika – yra sios koncepcijos pratesimas i versla ir imoniu veikla. Siulau pasiskaityti wikinomika.ru Wiki galima suprasti keliomis prasmėmis: Siaurąja – konkreti programinė įranga WikiMedia ir puslapiai internete, kurių turinius gali kolektyviai kurti/redaguoti daugybė žmonių. Taip savanorių dėka gimė didžiausia pasaulyje ir greičiausiai auganti fenomenali enciklopedija Wikipedia. Tačiau yra ir kitų, panašių principu veikiančių sistemų/platformų. Konkrečiai WikiMedia sistema kaip tokia – nėra panacėja. Nors realiai ji visai nesudėtinga, tačiau ja sugeba naudotis tik geriau į kompiuterius įsigilinę žmonės. Plačiąja – wiki kaip masinio bendradarbiavimo internete principas yra revoliucinis ir aišku, kad toliau stipriai plėtosis ir tobulės. Skirtingiems projektams wiki principas gali duoti skirtingą efektą, tačiau bendrąja prasme jis yra genialus ir neišvengiama ateitis. Konkrečiai WikiNomika – yra šios masinio bendradarbiavimo koncepcijos išplėtojimas, pratęsimas, perkėlimas iš virtualios erdvės į realiame pasaulyje vykstančią įmonių veiklą, ūkį ir ekonomiką. Siūlau apie tai pasiskaityti wikinomika.ru arba Wikinomics


Kaip patekti į darbinius posėdžius?

  • 2017 gale pradėti kasmėnesiniai gyvi posėdžiai. Daugiausiai darbas koordinuojamas internetu.
  • 2010-2017 darbiniai posėdžiai vyko tik interneto telekonferencijų arba FB grupių pagalba.
  • 2009-2010 mūsų  posėdžiai vykdavo LR Seimo Baltijos Asamblėjos salėje.

Ar planuojate tapti partija?

Nuolat gauname siūlymų tai daryti, tačiau kolkas susilaikome nuo tokių ketinimų, tačiau  veikiame kaip visuomeninė-pilietinė savanoriška organizacija. Pilietinio judėjimo formatas kol kas sutabdytas, bet gali būti vėl atgaivintas ateityje.


Kokie idėjų vertinimo kriterijai naudojami idėjų talkoje?

 


Kaip idėjos bus įgyvendinamos?

Apie idėjų įgyvendinimą (nebaigta)


Ar yra analogai pasaulyje?

Taip, štai sąrašas (nebaigtas) https://aslietuvai.org/visos-ideju-talkos/


Kodėl siūlote spręsti Pasaulio problemas ir siūlyti globalias idėjas?

Lietuvos idėjų talkos pirmtakas buvo idėjų pristatymo projektas TEDAS2008. Ši dabartinio AL projekto ankstesnė fazė buvo sufokusuota į visas iš eilės, o iš esmės – globalias aktualijas ir idėjas.Tuomet neskirstėme idėjų į “lygmenis“. TEDAS2008 mus atvedė prie minties susifokusuoti tik į nacionalinius iššūkius ir jų sprendimus. Taigi, sukaupę patirties su unikaliomis idėjomis atradome, kad pirmiau visą sukauptą energiją verta sutelkti į Lietuvos rūpesčius, t.y. lyg iš globalaus lygio “nusileisti“ iki nacionalinio, lokalaus.Tai pasirodė daryti lengviau, nei darbas su globaliomis, kartais nevisai aktualiomis temomis.Metai darbo su Lietuva parodė, kad būtina idėjas grupuoti ir adresuoti: piliečiams, organizacijoms, Valstybei. Tačiau bandant spręsti didžiausias nacionalines problemas, ir ypač – Lietuvos misijos, tarptautinio vaidmens klausimą, tapo aišku, kad būtina naudoti daug platesnį, t.y. globalų mastymą. Teko prie jo grįžti, bet dabar jau visai nauju žvilgsniu ir įsisąmoninimu.Ieškodami nuoširdžių sprendimų Pasauliui – rasime ir sprendimą sau.Ir atvirkščiai – spręsdami lyg tai lokalias nacionalines problemas, galime rasti genialų, visam Pasauliui svarbų sprendimą.Nes esame kaip niekada stipriai susieti su visu Pasauliui. Tai reikia tai gerai įsisąmoninti.Taigi, pas mus atsirado ir 4ta dimensija – Pasaulis.Tai reiškia, kad galvodami apie asmeninį arba vietinį kaimo sprendimą nuolat galvokime – o kaip ta idėja suveiktų šalies ir net Pasaulio lygyje? Tai gali tapti genialia paslauga ar komercine idėja.Šiuo metu mes naudojame tokį masteliavimą (išplėstinį vertikalų “masštabavimą“): Globalios idėjos (idėjos pasauliui). Nacionalinio, valstybinio masto idėjos. Organizacinės-bendruomeninės vertės idėjos. Asmens, piliečio vertės idėjos. Visų šių lygių idėjos generuojamos idėjų talkoje, nežiūrint, kad pats pavadinimas “AšLietuvai“ reiškia mano įnašas Lietuvai.


Kuo skiriatės nuo  Sąjūdžio, 2008 TEDAS lietuviško projekto, TED global?

Mes turime visų šių organizacijų elementų, tačiau mūsų išskirtinumas ir pirmasis vaidmuo – tautos išminties (wisdom of crowds) surinkimas didžiausiems Lietuvos iššūkiams išspręsti.


Kaip suprantate sąvoką “idėja“?

Apie sąvoką ‘idėja’ skaitykite čia >>


Kodėl tinklapyje sunku susigaudyti – tiek daug visko ir taip painu?

Idėjų generavimas nėra visai paprastas dalykas “kaip 2 kapeikos“. O stiprių idėjų generavimui reikia apdoroti labai didelius žinių ir informacijos kiekius.Idėjų generavime neišvengiamas ir net būtinas tam tikras kūrybinio chaoso kiekis.Idėjų talka buvo sukurta per eilę metų padarytų “namų darbų“, sukauptų daugybės dokumentų ir juo labiau – tūkstančių į talką atsiųstų idėjų dėka.Todėl dalis puslapių kurį laiką bus labai greitai kintančioje, darbinėje, kūrybinėje, juodraštinėje stadijoje. Geriau įvairius dokumentus apskritai paviešinti tokius kokie jie yra, nei laikyti stalčiuje.Tokiu pačiu principu veikia Vikipedija – dalis tinklapių yra darbinėje stadijoje ir ištobulėja tik bendrų pastangų dėka.Taip pat didžiulės duomenų masės sutvarkymui kuriama speciali visiškai naujos paradigmos ideopedinė aplinka.Taip pat idėjų sutvarkymui jau naudojami taksonomijos (tvarkos) principai.

Kas yra  “Mes Darom“?  “Idėjų diena“?  “Nacionalinės idėjos turnyras“?  “idea torrent“?  VšĮ “Judėjimo Aš Lietuvai vadybos centras“?


Kodėl susidaro įspūdis, kad pas jus daug teorijos ir mažai praktikos?

Mes suprantame Jūsų nekantrumą gauti greitą rezultatą, bet taip buvo užmanyta strategiškai – ramiai neskubant viską išsiaiškinti, o po to imtis ilgų nuoseklių veiksmų. Ankstesnės veiklos fazės buvo pirmiausia skirtos labai giliai analizei, todėl teorinė dalis ir turėjo dominuoti. Be to greta pilietinio judėjimo organizacija jau įgijo tyrimų centro (instituto, think tank) funkciją.
Norint pastatyti namą reikia detalaus brėžinio, tinkamos vietos, laiko darbams pradėti, gerų medžiagų-resursų, vieningos komandos ir gero vadovo.Mūsų žiniomis Lietuvos sudėtingos kompleksinės problemos reikalauja ne trumpalaikio ekstrinio gydymo, bet ilgalaikio ir giluminio, esminių struktūrinių sprendimų.Greta reikia suformuoti ištikimą, pasišventusią ir vieningą komandą.Startuojant stambų projektą tyrimai ir parengiamieji darbai gali užtrukti daugybę metų. Tokiu atveju neįmanoma ir net pavojinga paskubėti.Mūsų atveju – Lietuva prilygsta labai stambiai įmonei. Iš kitos pusės tai palyginus nedidelė valstybė, kurią žymiai lengviau pakoreguoti nei Kiniją ar Indiją.Japonijos atveju nacionalinio charakterio tyrimai truko mažiausiai 20 metų, bet po to buvo didžiulis ekonomikos proveržis. To rezultate Japonija yra ekonomiškai stipriausių valstybių sąraše – trečioje vietoje pasaulyje http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)Lietuvai turime sukurti ne tik puikius idėjų rinkinius, bet juos privesti iki galutinių vartojamų dokumentų:vizijos, misijos, vertybių, etikos, tikslų, strategijų, veiksmų planų. Tačiau kai namų darbai nuosekliai atlikti – prasideda masyvaus veiksmo lavina. Ir tuomet jau nebeįmanoma proceso sustabdyti.Tuomet jau nebėra “palauk“.


Kas yra IVPK ir koks projekto sąryšis su IVPK?

Kokie projekto veikimo būdai?     Projektas veikia kaip analitinis, strategavimo ir protų centras,crwodsourcing idėjų surinkimo sistemą, protų šturmas, konferencijos-renginiai, radijo laidos, darbiniai posėdžiai Seime, forumas internete, skype diskusija, mokymai ir planuojami stambūs praktiniai projektai. Bei kitomis formomis.


Ką verta pasistudijuoti norint geriau suvokti situaciją Lietuvoje, iššūkius ir strategijas?

Pastudijuokite šią jau surinktą medžiagą
Iššūkiai Lietuvai
arba sena versija
http://web.archive.org/web/20120724114353/http://aslietuvai.org/lt/issukiai
taip pat, prašome, pasiūlykite jei žinote geresnę e-paštu info@aslietuvai.lt


Kas gali dalyvauti?

Visi fiziniai ir juridiniai asmenys konstruktyviai ir etiškai siūlantys pozityvius sprendimus (besilaikantys šių unikalių AšLietuvai etinių taisyklių) Lietuvai ir lietuviams.


Kaip skelbti, pristatyti, pateikti idėjas?

Idėjas galima pristatyti įvairiais būdais. Visi jie aprašyti šiame sąraše


TXT DUBLIS

Modules / FAQ / Dažniausiai užduodami klausimai
O kaip vyksta bendravimas tarp žmonių? Ar susitikimai vyksta tik trečiadieniais Seime?
Kadangi keli šimtai dalyvių yra išsimėtę po pasaulį, tai ilgai aiškinesi nutarėm, kad pagrindinė visiems tinkama komunikacija turi būti
facebook grupė facebook.com/groups/aslietuvai Greta to šiuo metu formuojama visa eilė darbinių e-grupių kurios paraleliškai bendraus ir realiame pasaulyje (pagal fizinio atstumo galimybes).

Ar wiki principas tikrai yra toks universalus, modernus ir stebuklingas, kad leistų pasiekti proveržį? Ar tai nėra neverta dėmesio vienpusiška panacėja?

Wiki galima suprasti keliomis prasmėmis: Siaurąja – konkreti programinė įranga WikiMedia ir puslapiai internete, kurių turinius gali kolektyviai kurti/redaguoti daugybė žmonių. Taip savanorių dėka gimė didžiausia pasaulyje ir greičiausiai auganti fenomenali enciklopedija Wikipedia. Tačiau yra ir kitų, panašių principu veikiančių sistemų/platformų. Konkrečiai WikiMedia sistema kaip tokia – nėra panacėja. Nors realiai ji visai nesudėtinga, tačiau ja sugeba naudotis tik geriau į kompiuterius įsigilinę žmonės. Plačiąja – wiki kaip masinio bendradarbiavimo internete principas yra revoliucinis ir aišku, kad toliau stipriai plėtosis ir tobulės.
Pats principas yra revoliucinis ir aisku, kad pletosis ir tobules nerealiai.

Skirtingiems projektams wiki principas gali duoti skirtingą efektą, tačiau bendrąja prasme jis yra genialus ir neišvengiama ateitis. Konkrečiai WikiNomika – yra šios masinio bendradarbiavimo koncepcijos išplėtojimas, pratęsimas, perkėlimas iš virtualios erdvės į realiame pasaulyje vykstančią įmonių veiklą, ūkį ir ekonomiką. Siūlau apie tai pasiskaityti wikinomika.ru arba Wikinomics

Kaip patekti į darbinius posėdžius?
Kreiptis į atsakingus kontaktinius asmenis, jų kontaktai kairėje tinklapio pusėje, o vėliau ir atėjus į Seimą turėti asmens dokumentą.Ar planuojate tapti partija?
Nuolat gauname siūlymų tai daryti, tačiau kolkas esame nutarę susilaikyti nuo tokių ketinimų.Kokie idėjų vertinimo kriterijai naudojami idėjų talkoje?
Dėl idėjų vertinimo kriterijų yra kelios nuomonės, čia vyksta siūlymai ir balsavimas, tačiau jau aišku, kad iš vienos pusės vertins tauta ir kitos pusės – ekspertai.Štai kai kurios nuomonės:G.S.: idėjų vertinimui, reikalingi tokie būdai: kaip ir dabar, reitingas pagal teigiamus atsiliepimus, pagal patobulinimų skaičių ir/arba atsišakojimų nuo pirminės idėjos skaičių; [a.ž.: tai ne tas pat] pagal tvarios bendruomenės aplink idėjos įgyvendinimą dalyvių skaičių; [a.ž.:t.y. geografinė lokacija?] pagal idėjos įgyvendinimo laipsnį… T.G. versija: Inovatyvumas (išradingumas, originalumas) Stilius (pateikimo aiškumas)  Praktiškumas (pritaikomumas, realumas pritaikyti) Visuminis (visų šių balų suma)  J.M mano, kad esminius punktus G.S. pramatė teisingai.Kaip idėjos bus įgyvendinamos?
Apie idėjų įgyvendinimą

Ar yra analogai pasaulyje?
Taip, štai sąrašas

Kodėl siūlote spręsti Pasaulio problemas ir siūlyti globalias idėjas?
Lietuvos idėjų talkos pirmtakas buvo idėjų pristatymo projektas TEDAS2008. Ši dabartinio AL projekto ankstesnė fazė buvo sufokusuota į visas iš eilės, o iš esmės – globalias aktualijas ir idėjas.Tuomet neskirstėme idėjų į “lygmenis“. TEDAS2008 mus atvedė prie minties susifokusuoti tik į nacionalinius iššūkius ir jų sprendimus. Taigi, sukaupę patirties su unikaliomis idėjomis atradome, kad pirmiau visą sukauptą energiją verta sutelkti į Lietuvos rūpesčius, t.y. lyg iš globalaus lygio “nusileisti“ iki nacionalinio, lokalaus.Tai pasirodė daryti lengviau, nei darbas su globaliomis, kartais nevisai aktualiomis temomis.Metai darbo su Lietuva parodė, kad būtina idėjas grupuoti ir adresuoti: piliečiams, organizacijoms, Valstybei. Tačiau bandant spręsti didžiausias nacionalines problemas, ir ypač – Lietuvos misijos, tarptautinio vaidmens klausimą, tapo aišku, kad būtina naudoti daug platesnį, t.y. globalų mastymą. Teko prie jo grįžti, bet dabar jau visai nauju žvilgsniu ir įsisąmoninimu.Ieškodami nuoširdžių sprendimų Pasauliui – rasime ir sprendimą sau.Ir atvirkščiai – spręsdami lyg tai lokalias nacionalines problemas, galime rasti genialų, visam Pasauliui svarbų sprendimą.Nes esame kaip niekada stipriai susieti su visu Pasauliui. Tai reikia tai gerai įsisąmoninti.Taigi, pas mus atsirado ir 4ta dimensija – Pasaulis.Tai reiškia, kad galvodami apie asmeninį arba vietinį kaimo sprendimą nuolat galvokime – o kaip ta idėja suveiktų šalies ir net Pasaulio lygyje? Tai gali tapti genialia paslauga ar komercine idėja.Šiuo metu mes naudojame tokį masteliavimą (išplėstinį vertikalų “masštabavimą“): Globalios idėjos (idėjos pasauliui). Nacionalinio, valstybinio masto idėjos. Organizacinės-bendruomeninės vertės idėjos. Asmens, piliečio vertės idėjos. Visų šių lygių idėjos generuojamos idėjų talkoje, nežiūrint, kad pats pavadinimas “AšLietuvai“ reiškia mano įnašas Lietuvai.Kuo skiriatės nuo  Sąjūdžio, 2008 TEDAS lietuviško projekto, TED global Jungtinio Demokratinio Judėjimo?
Mes turime visų šių organizacijų elementų, tačiau mūsų išskirtinumas ir pirmasis vaidmuo – tautos išminties (wisdom of crowds) surinkimas didžiausiems Lietuvos iššūkiams išspręsti.Kaip suprantate sąvoką “idėja“?
Apie sąvoką ‘idėja’ skaitykite čia >>Kodėl tinklapyje sunku susigaudyti – tiek daug visko ir taip painu?
Idėjų generavimas nėra visai paprastas dalykas “kaip 2 kapeikos“. O stiprių idėjų generavimui reikia apdoroti labai didelius žinių ir informacijos kiekius.Idėjų generavime neišvengiamas ir net būtinas tam tikras kūrybinio chaoso kiekis.Idėjų talka buvo sukurta per eilę metų padarytų “namų darbų“, sukauptų daugybės dokumentų ir juo labiau – tūkstančių į talką atsiųstų idėjų dėka.Todėl dalis puslapių kurį laiką bus labai greitai kintančioje, darbinėje, kūrybinėje, juodraštinėje stadijoje. Geriau įvairius dokumentus apskritai paviešinti tokius kokie jie yra, nei laikyti stalčiuje.Tokiu pačiu principu veikia Vikipedija – dalis tinklapių yra darbinėje stadijoje ir ištobulėja tik bendrų pastangų dėka.Taip pat didžiulės duomenų masės sutvarkymui kuriama speciali visiškai naujos paradigmos ideopedinė aplinka.Taip pat idėjų sutvarkymui jau naudojami taksonomijos (tvarkos) principai.

Kas yra  “Mes Darom“?  “Idėjų diena“?  “Nacionalinės idėjos turnyras“?  “idea torrent“?  VšĮ “Judėjimo Aš Lietuvai vadybos centras“? Kodel susidaro įspūdis, kad pas jus daug teorijos ir mažai praktikos?
Mes suprantame Jūsų nekantrumą gauti greitą rezultatą, bet taip buvo užmanyta strategiškai – ramiai neskubant viską išsiaiškinti, o po to imtis ilgų nuoseklių veiksmų. Ankstesnės veiklos fazės buvo pirmiausia skirtos labai giliai analizei, todėl teorinė dalis ir turėjo dominuoti. Be to projektas virsta analistiniu institutu (think tank).Norint pastatyti namą reikia detalaus brėžinio, tinkamos vietos, laiko darbams pradėti, gerų medžiagų-resursų, vieningos komandos ir gero vadovo.Mūsų žiniomis Lietuvos sudėtingos kompleksinės problemos reikalauja ne trumpalaikio ekstrinio gydymo, bet ilgalaikio ir giluminio, esminių struktūrinių sprendimų.Greta reikia suformuoti ištikimą, pasišventusią ir vieningą komandą.Startuojant stambų projektą tyrimai ir parengiamieji darbai gali užtrukti daugybę metų. Tokiu atveju neįmanoma ir net pavojinga paskubėti.Mūsų atveju – Lietuva prilygsta labai stambiai įmonei. Iš kitos pusės tai palyginus nedidelė valstybė, kurią žymiai lengviau pakoreguoti nei Kiniją ar Indiją.Japonijos atveju nacionalinio charakterio tyrimai truko mažiausiai 20 metų, bet po to buvo didžiulis ekonomikos proveržis. To rezultate Japonija yra ekonomiškai stipriausių valstybių sąraše – trečioje vietoje pasaulyje http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)Lietuvai turime sukurti ne tik puikius idėjų rinkinius, bet juos privesti iki galutinių vartojamų dokumentų:vizijos, misijos, vertybių, etikos, tikslų, startegijų, veiksmų planų. Tačiau kai namų darbai nuosekliai atlikti – prasideda masyvaus veiksmo lavina. Ir tuomet jau nebeįmanoma proceso sustabdyti.Tuomet jau nebėra “palauk“.
Kas yra IVPK ir koks projekto sąryšis su IVPK?Kokie projekto veikimo būdai?
Projektas veikia kaip analitinis, strategavimo ir protų centras,crwodsourcing idėjų surinkimo sistemą, protų šturmas, konferencijos-renginiai, radijo laidos, darbiniai posėdžiai Seime, forumas internete, skype diskusija, mokymai ir planuojami stambūs praktiniai projektai. Bei kitomis formomis.Ką verta pasistudijuoti norint geriau suvokti situaciją Lietuvoje, iššūkius ir strategijas?
Pastudijuokite šią jau surinktą medžiagą http://aslietuvai.org/lt/thinktank/issukiai taip pat, prašome, pasiūlykite jei žinote geresnę e-paštu info@aslietuvai.ltKas gali dalyvauti?
Visi fiziniai ir juridiniai asmenys konstruktyviai ir etiškai siūlantys pozityvius sprendimus (besilaikantys šių unikalių AšLietuvai etinių taisyklių) Lietuvai ir lietuviams. Kaip skelbti, pristatyti, pateikti idėjas?
Idėjas galima pristatyti įvairiais būdais. Visi jie aprašyti šiame sąraše


Kokie tiesioginiai ir netiesioginiai projekto tikslai (iš AL prototipo TEDAS2008)?

Kaip bus apsaugomos pateikiamų idėjų teisės (iš AL prototipo TEDAS2008)?

Kokią naudą gaus pranešėjai ir klausytojai (iš AL prototipo TEDAS2008)?

Kokia išliekamoji projekto vertė tolimoje perspektyvoje (iš AL prototipo TEDAS2008)?

Koks sąryšis su TED.org (iš AL prototipo TEDAS2008)?

Kaip bus atrenkamos geriausios idėjos? Inovatyvumas, pateikimo stilius/forma, praktinis pritaikymas, viso (iš AL prototipo TEDAS2008).

Kiek kainuos klausytojo bilietas (iš AL prototipo TEDAS2008)?

Ką daryti, jei turiu unikalią idėją (iš AL prototipo TEDAS2008)?

Kiek dienų truks renginys (iš AL prototipo TEDAS2008)?

Kaip patekti į renginį – ar reikia praeiti testus? Kiek laiko prieš renginį galima įsigyti bilietą ir kokia preliminari kaina (iš AL prototipo TEDAS2008)?

Originalus DUK TEDAS2008

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: