AL veiklos etapai

  1. Pradžioje crowdsourcing metodais rinkome ir gryninome tūkstančių piliečių – tautos sveiko proto ir nuovokos siūlymus, sprendimus, idėjas Lietuvai pagerinti. Tai suteikė labai tvirtą pamatą Lietuvos problemų ir sprendimų visuminiam suvokimui, įgaliojo ir įpareigojo tolesniems etapams, tyrimams bei atradimams. AšLietuvai iki 2016 metų sukaupė apie 5000 idėjų. Sprendimų Lietuvai crowdsourcing būdu rinkimą šiuo metu vykdo mūsų strateginis partneris Lietuva2.0.
  2. Mažiausiai metus trukusi gili šių sprendimų analizė atvedė mus pas lietuvių ekspertus ir mokslininkus. Remdamiesi ankstesnio etapo įdirbiu žinojome ką ir ko paklausti. Įsiklausėme į lietuvių mokslinių grupių bei atskirų ekspertų nuomones kurios tapo neįkainojamomis.
  3. Lietuvių ekspertų dėka pradėjome tyrinėti daugybės kitų pasaulio tautų, šalių ir valstybių patirtį sprendžiant tokias kaip Lietuvos nacionalines ir valstybines krizes, dramatiškus “būti ar nebūti“ išlikimo klausimus. Taip dalinai grįžome prie TED (kas buvo organizcijos įkūrimo ištakose) ir vėl naujai įvertinome jo svarbą ir naudą.
  4. Ketvirtas etapas – tai suvokimas, kad įkvėpimą galima gaut tik iš daugiau patyrusių. Trečiam etape tyrinėjant įspūdingą žmonijos patirtį tapo aišku, kad išties labiausiai įkvepiančius, stipriausius, esminius, pavyzdinius ir paveikius sprendimus užsispyrusiam lietuvių charakteriui ir mentalitetui gali pasiūlyti tik istoriškai vyresnės už lietuvius tautos ar valstybės. Tokiu būdu dėmesys susiaurėjo į tokias šalis kaip Japonija, Kinija, Izraelis, Indija, Egiptas, Iranas ir kitas panašias. Visų jų nuomonė, jų išlikimo ir atsinaujinimo metodai iškilo į pirmą prioritetą. Tuo tarpu istoriškai jaunesnės už lietuvius tautos ir valstybės pačios skęsta panašiose problemose kaip Lietuva, todėl jų siūlomi sprendimai turi būti tik antraeiliai arba išvis atsargiai vertinami. Lietuviai yra yra ypač sunkioje padėtyje (tą rodo atskiri tyrimai), nes tendencingai atkartoja kitų išnykusių baltų genčių likimą. Tai turint omenyje pradėjo aiškėti, kad toli gražu ne kiekvienos šalies autoritetas daro poveikį lietuvių mentalitetui, bet tik tam tikros šalys.
  5. Penktas etapas – ypatingas dėmesys valstybėms – siekiamybėms Šveicarijai, Japonijai, Izraeliui, Singapūrui.  Pati Šveicarija yra kompleksinis sprendimas Lietuvai, o taip pat visų keturių šalių geriausios praktikos irgi yra kompleksinis sprendimas Lietuvai.

AšLietuvai veiklos etapai smulkiau išvardinti organizacijos istorijoje http://aslietuvai.org/al-istorija/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.