Globali Lietuva

„Globali Lietuva“ naikins takoskyrą tarp Lietuvos ir išeivijos

Užsienio lietuviams įtraukti į Lietuvos valstybės gyvenimą skirtos “Globalios Lietuvos“ strategijos kryptys penktadienį aptartos Vyriausybėje vykusiame Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisijos posėdyje.

“Strategija, kurią rengia Vyriausybė ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su išeiviais, numato, kokią šiomis sąlygomis, kai lietuviai, kaip ir kitos tautos, yra pasklidę po visą pasaulį, mums matyti perspektyvą ir kaip šiomis aplinkybėmis pasiekti, kad neliktų takoskyros tarp “mes“ ir “jie“. Mes visi esame globalios Lietuvos dalis“, – kalbėjo po posėdžio Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

“Globalios Lietuvos“ kūrimo strategijos tikslas – puoselėti lietuvišką tapatybę, stiprinti tarpusavio ryšius ir skatinti visus pasaulio lietuvius įsitraukti į Lietuvos valstybės gyvenimą, prisidėti prie Lietuvos gerovės, pažangos ir nacionalinių interesų plėtros.

Pasak A. Kubiliaus, lietuvių patirtis, sukaupta globaliame pasaulyje, yra didelis turtas ir didelė vertė. “Svarstome ir lietuvių bendruomenių sukurtų kultūrinių vertybių, istorinio paveldo, archyvų išsaugojimo reikalus, toliau kalbame ir apie pilietybės reikalus, yra svarstomi įvairūs įstatymai“, – sakė Premjeras.

“Į šį darbą turi įsitraukti visos suinteresuotos mokslo, verslo, kultūros bendruomenės, prie jo turėtų prisidėti Lietuvoje ir užsienyje įvairias interesų grupes jungiančios nevyriausybinės organizacijos“, – sako užsienio reikalų viceministras Šarūnas Adomavičius.

Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisija įkurta Lietuvos Vyriausybės nutarimu. Komisijai vadovauja Ministras Pirmininkas, ją sudaro Ministrų Kabineto nariai ir Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai.

Komisijai pavesta teikti Lietuvos Vyriausybei siūlymus dėl valstybės santykių su užsienio lietuviais strateginių veiklos krypčių ir jų įgyvendinimo, valstybės institucijų veiksmų koordinavimo, rengiamų ar parengtų teisės aktų, susijusių su užsienio lietuvių reikalais, projektų tikslingumo. Pasiūlymai turėtų padėti stiprinti ryšius su užsienio lietuviais, įtraukti juos į Lietuvos politinį, visuomeninį, ekonominį ir kultūrinį gyvenimą.

Šaltinis

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.