Globali visų lietuvių etika

Naujo Visuotinio lietuvių bendravimo MINI kodekso projektas
http://tinyurl.com/AtvirosBendravimoTaisykles

Etikos kodeksas ir darbo taisyklės yra ruošiamos. Čia pateikiame kai kuriuos jau susikristalizavusius bendravimo principus:

Kai kurios aktualiausios siūlomos naujos visų lietuvių pasaulyje etinės taisyklės.
Jos siūlomos kaip automatiškai privalomos ir AšLietuvai organizacijai, jos forumui, jos Skype grupei, visiems AL oficialiems arba neoficialiems susirinkimams.Paraudoninti punktai ypač taikytini AšLietuvai forumui.

  1. Išklausymas iki galo ir pagarba nuomonei. Negalioja negatyvios (žeidžiančios) kalbos atveju, kuomet būtina pokalbį mandagiai nutraukti (1) švelniai, (2) tiesmukai arba (3) pasišalinti iš pokalbio vetos apskritai atitinkamai pagal situacijos rimtumo laipsnį.
  2. Susilaikymas nuo tendencingos nuomonės (išankstinės) reiškimo neišklausius asmens nuomonės iki galo.
  3. Naikinančios kritikos draudimas. Draudimas kritikuoti siūlymus, sprendimus ir idėjas AšLietuvai idėjų talkos kontekste apskritai. (Deja perdėtas kitų kritikavimas ir nekritiškumas sau šiuo metu epidemiškai išplitęs lietuvių tarpe).
  4. Apkalbųkalbant apie žmones už akių t.y. trečiųjų asmenų, lyčių, amžiaus grupių, organizacijų arba tautų pozityvaus arba negatyvaus vertinimo, nekonstruktyvaus linksniavimo draudimas. Leidžiama vertinti tik neutraliai, be asmeniškumų, pagarbiai ir tik konkrečios asmens savybės atžvilgiu negeneralizuojant viso fizinio ar juridinio asmens kaip teigiamo ar neigiamo (neklijuojant etikečių). Įprastinės (liguistos, kerštaujančios) skundimo formos taip pat yra apkalbų dalis, išskyrus atvejį kai būtina perspėti dėl pavojaus kitiems, visuomenei. Leptelėjimai, svetimų asmeninių ar komercinių paslapčių išdavimas.
  5. Asmeniškumų arba subjektyvios kalbos draudimas. Vietoj to pageidaujama ir būtina konstruktyvi, dalykinė, objektyvi, daugumai suprantama, naudinga ir aiški kalba.
  6. Pretenzijos (dėl neveikimo arba neefektyvaus veikimo). Vietoj to prašome pretenzijų reiškėjus parodyti savo sektiną pavyzdį naudingą ir mums ir visai Lietuvai- pateikti savo išgrynintas, patrauklias pozicijas: viziją Lietuvai, Lietuvos vaidmenį pasaulyje (bent 1 variantą), Lietuvos strategiją, etiką, pasaulėžiūrą, veiksmų planus, apskritai nuveiktus darbus t.t. Ir galiausiai – parodyti savo pasekėjų komandą, pasuošusią veikti dėl Lietuvos ir apskritai visuomenės pagerinimo.
  7. Besąlygiška pagarba vyresniems, tėvams, aukštesnio rango asmenims arba daugiau patyrusiems (žinantiems).
  8. Negatyvios kalbos apskritai kalbant su žmonėmis draudimas: keiksmažodžiai, įžeidimai, melas ir kita.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.