Grįžtamasis ryšys (feedback system) Valstybei

Sukurti valstybės taip vadinamą saugiklių, kompasų, savikontrolės arba grįžtamojo ryšio sistemą (feedback system). Be jų tik laiko klausimas kada valstybė arba organizmas žlugs. Tai Izraelio mediko siūlymas;

Sukurti valstybės taip vadinamą saugiklių, kompasų, savikontrolės arba grįžtamojo ryšio sistemą (feedback system). Iš biologijos ir medicinos žinoma, kad organizmai praradę taip vadinamą grįžtamojo ryšio sistemą sistemą (greičiausiai tai yra imunitetas) – greitai žūva. Tas pat galioja valstybei ir tautai. Tokia sistema neleidžia nukrypti nuo kurso , neledžia piktnaudžiauti valdžia ir interesų grupėms piktnaudžiauti valdžia. Kokia ta sistema – atskiras klausimas. Čia pateikiame tik kai kuriuos galimus variantus:

  1. Dalinai ir formaliai šią funkciją šiuo metu atlieka (o tiksliau – imituoja) Valstybės Kontrolė. Jei ji veiktų taip kaip priklauso – būtų visai kiti rezultatai.
  2. Į svarbiausius valdžios postus pretenduojantiems taikyti antikinį 7 pakopų egzaminą: 4 fiziniai, biologinis, finansinis bei valdžios ir specialų psichometrinį testą (nite.org.il).
  3. Visos šalies mastu naudoti universalų Izraelio nacionalinio psichometrinio testo analogą.
  4. Lietuvoje ir išeivijoje kurti pasaulinio lygio proto centrų, institutų, think tank‘ų kuriančių Lietuvos/lietuvių ateities strategijas globalų tinklą.
  5. Korupcijos sprendimui naudoti suomišką valstybinį modelį.