Idėjų top 20120926-14

Top100 ideju Seimui

 1. Klausymo salyga: 5 startiniai etikos punktai. Ideja nr1.
 2. Ikvepiantis amzinos Lietuvos Svajones kuo aukstesnis siekis butinas ne tik pragmatiskiems ciniskiems subrendusiems visuomenes nariams, bet ir zymiai ismintingesniems nei mes vaikams bei seneliams, skirtingoms lytims ir interesu grupems. Tik idealizuota max auksta vizija yra vienijantis elementas. Kokia tauta tai dare geriausiai?
 3. Ekonominiam ir mentaliteto proverziui butina tiksliai isskaiciuoti tautos stirpiausias ir silpniausias savybes, pliusus ir minusus (Japonu metodas, itraukti i Konstitucija), rezervinius miegancius talentus ir
 4. IBM metodas: didziausias salies istorines klaidas paversti lobiu ir niekada daugiau nekartoti irasant tokia metodika i Konstitucija.
 5. 360SWOT
 6. Valdzios kadencijos kiek besikeistu butina nustatyti pirma fiksuota nejudinama prioriteta su koeficientu. Japonu
 7. Paimti visas siuo metu zinomas geriausias pasaulines, tautu ir istorines pamokas ir jas itraukti i Konstitucija. Visa pati geriausia know how konstituciskai pasukti tautos gelbejimui. Konstitucija neturi buti statiskas tekstas tautos is Valstybes depopuliacinio kolapso gresmes metu.
 8. Davoso ir vienos partiju pavyzdziu ir apskritai atsizvelgiant i laiko dvasia ir tautos ideju reitingus startuoti ne tik atviraja teisekura, bet ir atviraja gyvaja konstitucija kruopsciam kiekvieno punkto isnagrinejimui
 9. Ivesti 2 palatu, rumu Parlamenta pilnai perimant geriausio pasaulyje parlamento modeli su 10 krupstumo (scrutinize) stadiju istatymu projektu svarstymui.
 10. Švietimo pagrindu turi tapti diegimas komandiškumo-vieningumo, mokėjimo sutarti, charakterio, komunikabilumo ir asmenybės lavinimo. Tai daroma per komandinių sportinių žaidimų ore strateginį prioritetą. Tik ant šios platformos reikia statyti žinias ir informacijos įsavinimą.
 11. Išsigydyti nuo sąvokos “nesutinku“ ir vienytis sukandus dantis. Danų Grundtvigo pamoka: totali kooperacija ir bendradarbiavimas vertikaliai ir horizontaliai.
 12. Socialinės atskirties ir vyrų suicidų rekordui išspresti: vyrų psichologijos yra ypatingas resursas – razumnoe sotrudnicestvo. Tam butina katalizuoti, žadinti, spartinti kuo platesnes pasaulėžiūrines ir mokslines vyriško tipo diskusijas. Bei
 13. Startuoti valstybės valdymo kadrų elitinę mokyklą, kurioje ruošiamas iškart  visas būsimas lojalus valdantysis žiedas
 14. Pasaulėžiūrinis tenderis

Originalas