Klestinčios valstybės kertiniai akmenys AšLietuvai versija

Tai atsakas į šiuos pranešimus Sigitas Martinavičius ir  Jurijus Ro apie 

“Klestinčios valstybės kertiniai akmenys“. Paildymai pažymėti raudona spalva.
 
1. Pirmiausia įkvepianti valstybės vizija, vizija, vizija ir dar kartą vizija ilgam 50-100 metų laikotarpiui į priekį = tik tada įmanoma efektyviai valdomas viešasis sektorius. Ar galima ką nors valdyti neturint vizijos (super-tikslo)?
2. Teisingai nustatyta valstybės globali misija = esminis proveržio faktorius ekonomikai = labai stiprus globalus verslas = Investicijų skatinimas į verslą.
3. Valstybės vertybių sistema = turinys kuris Investuojamas į žmogų. Ką kitą dar galima labiau investuoti kap vertybes, vertes? Ir ka daryti, jei valstybė neturi vertybių sistemos arba vertybės silpnos?
 
Vykdykime šiuos punktus būsime turtingi ir laimingi.
Kiti svarbūs papildymai.
4. Jurijaus Ro versiją papildome paraudonintais punktais: nauja Konstitucija ir jos viduje Šveicariško tipo referendumų populiarinimas įvedimas ir protingas piliečių itraukimas į šalies valdymą; El balsavimą naudoti referendumų iniciavimo stadijoje, (kad kuo daugiau Lietuvių galėtų dalyvauti pilietiškame valdyme). Dar būtinybė sukurti Senatą. Tai leistų Seimo darbo kokybę pakelti gal net 100 kartų! Palyginimui LR Seimas per metus priima kelis tūkstančius įstatymų, o JK parlamentas Londone priima kelias dešimtis įstatymų per metus !!! Taigi būtina valdymo reforma nauja t.y. penktoji Konstitucija (svarbiausia), kurios viduje:
  • šveicariški referendumai (svarbiausia),
  • estiškas e-balsavimas referendumų iniciavimui (svarbiausia)
  • klasikinis Senatas arba bikamerinis Seimas (svarbiausia).
  • neterminuota asmeninė politikų-valdininkų atsakomybė.
  • valdžių atskyrimas: įstatymų leidyba turi būti atskirta nuo įstatymų vykdančiosios. Ministrai negali būti ir parlamento nariais. 64 straipsnis estų Konstitucijoje: paskirtas ministru netenka Seimo nario įgaliojimų, vietoj jo – pakaitinis  Seimo narys.
  • Seimo nariai negali pakelti algų savo kadencijai, bet sumažinti – gali. Pakėlus algas jas gaus nauja Seimo kadencija.
  • Vienas žmogus – vienas balsas. Dabar yra du balsai: daugiamandatėje ir vienmandatėje. O kadangi balsuojančių aktyvumas yra apie 50.24% tai faktiškai vienas žmogus balsuoja ir už nebalsuojančius, taigi gaunasi kad šiuo metu vienas žmgus = keturi balsai.
  • Balsavimą padaryti visiems piliečiams privalomu, taip kaip pvz Australijoje.
5. Švietimas – pačių stipriausių pasaulyje mokyklų steigimas. Visų geriausių pasaulyje švietimo inovacijų skubus diegimas (Šveicarijos, Suomijos, Japonijos, Izraelio, Singapūro).
6. Demografija ir savižudybės: