Lietuvos ateities vizija. Wikipedia straipsnis

Lietuvos ateities vizija – tai siekiamybė arba svajonė į ką Lietuva galėtų būti panaši arba kuo galėtų tapti ateityje. Valstybės taip kaip ir organizacijos kuria savo ateities vizijas. Paprastai vizija kuriama kartu su misija ir vertybėmis kaip svarbiausiais stabiliais, ateityje mažai keistinais dokumentais. Vėliau kuriami tikslai, strategijos ir kt. dokumentai, kurie gali būti dinamiškai keičiami pagal aplinkybes. Lietuvos istorijoje organizacijos ir pavieniai asmenys darė bandymus sukurti Lietuvos ateities vizijas. Valstybės vizijos kūrimas – labai nelengvas uždavinys.

Konkursas “Padovanok Lietuvai viziją“[taisyti | redaguoti kodą]

Įmonė “Eika“ kartu su savaitraščiu “Atgimimas“ 2006-2009 organizavo viešus konkursus “Padovanok Lietuvai viziją“. Sumanymo autorius – Robertas Dargis.

Temos[taisyti | redaguoti kodą]

Kaip sustabdyti karą keliuose?[taisyti | redaguoti kodą]

Lietuvoje liūdnai juokaujama, kad savo gyventojų ji netenka dėl emigracijos ir dėl… avarijų keliuose. Neblaivių vairuotojų sukeltų eismo įvykių skaičiumi Lietuva pirmauja visoje

Tautinio tapatumo išsaugojimas globalėjančiame pasaulyje[taisyti | redaguoti kodą]

Tautiniai drabužiai per dainų šventes ir liaudiška muzika penktadienio vakarą. Atrodo, kol kas tik taip bandoma išsaugoti tautinę savimonę Europos Sąjungos tautų katile.

Ką daryti, kad senatvė Lietuvoje būtų laiminga?[taisyti | redaguoti kodą]

Už pensiją, kurią gauna statistinis Lietuvos pensininkas, geriausiu atveju galima nuvažiuoti į pigesnę sanatoriją. Jaunimas planuoja savo būsimą pensiją, bet ką pasiūlyti pensininkams ir visai netrukus jais tapsiantiems?

Lietuva ir Rusija – sugyvenimo strategijos[taisyti | redaguoti kodą]

Mokslininkai konstatuoja, kad Lietuvos ir Rusijos santykiai yra bene blogiausi per visą Nepriklausomybės laikotarpį, tačiau kaimynų, kaip ir tėvų, pasirinkti negali. O be to, Rusija yra viena iš aktyviausių Lietuvos prekybinių partnerių.

Ko reikia, kad Lietuva būtų laiminga, turtinga šalis?[taisyti | redaguoti kodą]

Lietuvoje gera išgerti alaus, suvalgyti cepelinų ar apsipirkti prekybos centre, tačiau didelę pridėtinę vertę kuriančių investicijų šalyje stinga. Ar taip ir liksime ramia paslaugų ir žemės ūkio šalimi?

Turizmas Lietuvoje – kuo mes įdomūs pasauliui?[taisyti | redaguoti kodą]

Šalies įvaizdžio kūrėjai mano, kad vakariečius mes galime patraukti unikalia gamta.Tačiau Lietuvos viešbučiai orientuojasi tik į verslo klientus. Kol kas ”Lietuvos geležinkeliai” turi tik du tarptautinius traukinių maršrutus – į Maskvą ir Sankt Peterburgą,o didžiausiu regiono oro uostu tapo Ryga.

Pasaulio akys krypsta į Aziją. Ar ten yra vietos Lietuvai?[taisyti | redaguoti kodą]

Bandydami pasivyti Vakarų valstybes, regis, pražiopsojome, kad jos savo ateitį sieja su Azijos rinkomis.

Kaip išnaudoti klimato kaitą?[taisyti | redaguoti kodą]

Kad klimatas šyla sparčiau, nei gamta gali prisitaikyti, jau beveik niekam nekelia abejonių. Mažos valstybės kova su klimato kaita yra nelygiavertė, tad beliko viena – kuo geriau prisitaikyti ir išnaudoti visus įmanomus pranašumus.

Kaip įtraukti emigrantus į Lietuvos gerovės kūrimą?[taisyti | redaguoti kodą]

Vienam Lietuvos gyventojui tenka daugiausiai emigrantų – tokia bejausmė statistika. Jei jų negalime sugrąžinti, galbūt yra būdų, kaip juos priartinti prie geresnės ir gražesnės Lietuvos kūrimo?

Kaip pakelti mokslo prestižą?[taisyti | redaguoti kodą]

Iš Lietuvos bėga ne tik darbo jėga, bet ir protas. Ne visi mokslininkai renkasi gyvenimą ne Lietuvoje tik dėl mažo uždarbio – tiesiog jų paslaugų nelabai kam reikia.

Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2030“[taisyti | redaguoti kodą]

Kaip teigiama pristatyme, valstybės pažangos strategija „Lietuva 2030“ – tai Lietuvos ateities vizija. Šį dokumentą kūrė “Valstybės pažangos taryba“, kurią savo ruožtu iniciavo LR Vyriausybės Kanceliarija.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

%d bloggers like this: