Londono komentaras 20120426

Geriausios idėjos Lietuvai ir jų įgyvendinimo etapai

2012.04.26 Londonas

“AšLietuvai“ darbo rezultatas – geriausi sprendimai atrinkti ir išgryninti iš 2009-2011 metais surinktų 4000 pilietinių pasiūlymų. Šie masiniai pasiūlymai jau atliko savo vaidmenį, nes padarė proveržį atskirų darbinių ekspertinių grupių mąstyme, savo kritine idėjų mase sukėlė grandininę reakciją. Šiuo metu darbas tęsiasi jau naujam lygyje ir formate.

Per kelis metus Lietuvos iššūkiams spręsti buvo pasiūlyta apie 4000 įvairiausių sprendimų (vaistų).
Taip pat buvo įvardinta apie 300 Lietuvos būklės diagnozės variantų.

Lietuva turi visą eilę labai rimtų išlikimo problemų.

Eiliniam piliečiui aiškiausios iš jų:

  • Katastrofinė depopuliacija, lavininė rekordinė emigracija, ribinis vaikų negimstamumas, 600.000 abortų nuo Nepriklausomybės pradžios, pasaulinis vyrų savižudybių rekordas. Lietuva dideliu greičiu išsivaikšto, nyksta tiesiog akyse.
  • Teisėtvarkos nepajėgumas. Valstybės vidaus tvarkos, moralino stuburo problemos. Didžiulis žmonių tarpusavio susipriešinimas ir susvetimėjimas jau net instituciniu lygmeniu. Efektyvių žaidimo taisyklių nebuvimas.

Tačiau tai tik paviršius – reali situacija yra žymiai sudėtingesnės ir pavojingesnė. Lietuva yra ant būti ar nebūti slenksčio.

Nežiūrint šių negatyvių pavojų “AšLietuvai“ komanda padarė esminį pozityvų atradimą. Lietuva yra chaose, tačiau tai yra ne tik pavojus, bet ir galimybė. Tai paradoksas, tačiau išradingumo ir kūrybingumo (euristikos) dėsniai sako, kad būtent chaosas gimdo geriausias, genialiausias idėjas. Lietuva yra kūrybinio chaoso būklėje, kurioje gali gimti neįtikėtinas proveržis. Būtent į tokį proveržį sufokusuotas “AšLietuvai“ komandos dėmesys.

Šie top scenarijai turėtų būti maždaug tokie, kurie pradeda berods visiškai nuo kito galo ir iš pirmo žvilgsnio neaišku kodėl būtnet nuo to pradėti, tačiau jų logika yra labai giliai pagrįsta.

Nors čia pateikta nemaža dalis geriausių proveržio idėjų, tačiau, tai neviskas, nes gautos pirminės (žaliavinės) idėjos sukėlė grandininę reakciją: ėmė gimti naujos, žymiai geresnės ir drąsesnės idėjos. Bet to dalis idėjų yra brandinamos, o idėjų talka tęsiasi. Aktyvios idėjas gryninančios diskusijos įsibėgėja. Visi norintys gali prisijungti

  • ir siūlydami naujas idėjas
  • ir įgyvendinant atskiras idėjas.

Čia pateikta kai kurių geriausių idėjų santrauka. Joms pilnai suprasti būtinas gyvas komentavimas. Po dauguma iš jų slypi didžiulis darbas ir šimtai jas pagimdžiusių panašių idėjų variantų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.