Nacionalinio charakterio auditas

Svarbiausi tekstai – NUORODOSE (dešinėje arba apačioje)

Diskusijų FB chatas

PlusGoogle puslapis

Nacionalinio charakterio auditas ir savianalizės. Ypatingas puslapis apie nacionalinio charakterio tyrimo išvadas ir taikymą

PAPILDYMAS 2017 01 18: ‘Trilijono vertės japoniškas sakinys Lietuvai’ – tai japonų išrastas, pasaulyje standartu tapęs nacionalinio charakterio tęstinis tyrimas daromas kas 5 metus visoje Japonijoje jau apie 60 metų. Tai labai galingas intelektinis instrumentas, arba mentalinis veidrodis, leidžiantis tautai pažinti savo gelmes ir atrasti didžiausią giliai slypintį potencialą. Tam tarpe konkrečiai savo stipriausias ir silpniauisas savybes, bei pozicionuoti save viso pasaulio atžvilgiu. Tai leidžia rasti konkurencinio pranašumo sritį ir dominuoti kažkokioje srityje, sektoriuje ar rinkoje globaliai. Tai neribotų pinigų ir svarbiausias ekonomikos proveržio raktas šaltinis pagrįstas ne spėliojimas, loterijomis, ministrų nuotaikomis ar hipotezėmis, bet tiksliais tyrimais.


MEDŽIAGA IKI 2017 01 18

Lietuvių charakterį tyrė, domėjosi arba apie jį rašė ne vienas žmogus. Puiku būtų visus jų tyrimus sujungti ir gauti kiek įmanoma gilesnį bei platesnį vaizdą.

Jei kalbant apie tai kas daroma plačiame pasaulyje tiriant tautų charakterius, kol kas didžiausią įspūdį daro japonų darbai pradėti po II pasaulinio karo.

Jie šiam tikslui sukūrė ištisą tyrimų centrą, o jo atliekamus tyrimus analizavo berods didžiausias Japonijoje matematikos institutas.

Šiuos tyrimus jie daro iki šiol kas 5 metus.

Būtent japonai pirmieji pradėjo daryti tokius gilius ir ilgalaikius tyrimus, o kitos šalys puolė kopijuoti.

Būtent šių tyrimu dėka Japonija iš sugniuždytos valstybės per neįtikėtinai trumpą laiką iškilo iki pasaulio ekonomikos nr2. tuo ne tik išgasdindama JAV, bet nustebindama visą Vakarų pasaulį.

Šių tyrimų pagrindų Japonijoje buvo padaryti tam tikri gilūs struktūriniai pakeitimai, kurių reikšmė pašaliečiui neatrodytų svarbi, tačiau būtent jie lėmė proveržį.

Taip pat japonai padarė atradimą, kad būtina tirti ne tik save, bet matyti savo charakterį kuo platesniame viso pasaulio tautų charakterių kontekste. Tik tada galima tiksliausiai suvokti savo pranašumus arba silpnybes ir teisingai pozicionuoti save globalioje ekonomikoje, o taip pat gydyti savo ydas.

Tokiu būdu jie sukūrė ištobulintą universalų klausimyną, kurį po to ėmė naudoti ir kitos pasaulio valstybės kaip tam tikrą standartą.

Taigi mes, lietuviai, turime iškart ir pilnai perimti šią japonų patirtį (panašiai kaip važinėjame labai kokybiškais jų automobiliais ir džiaugiamės) ir tik lietuvių charakterio tyrimų pagrindu išsinagrinėję lietuvių pranašumus ir trūkumus kurti konkrečius Lietuvos ateities ir proveržio sprendimus.

Nacionalinio Charakterio audito praktinių taikymų idėjos
PASTABOS-KOMENTARAI
St. Ar tikrai bus naudos iš trukumų ir negatyvių nuomonių aprašymo? Gal pabandyti bent pirmame etape aprašyti tik teigiamus bruožus?
TJG. Taip, gera mintis.

NUORODOS

Nacionalinis charakteris

2 komentarai apie “Nacionalinio charakterio auditas

  1. Svarbiau, manau, aprašyti ryškiausius bruožus. Keičiantis aplinkybėms “trūkumai“ gali virsti privalumais… ir atvirkščiai. Kita vertus tarp gėrio ir blogio ribos gali ir nebūti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: