Tinklo etiketas

Žinučių skelbimo, virtualių diskusijų ir idėjų skelbimo (šturmų) Facebook, Skype ir idėjų šturmų taisyklės

Judėjimas “AšLietuvai“ veikia virtualioje erdvėje daugiausia per Facebook. Čia galioja ne tik netiquette (tinklo etiketo klasika), bet ir papildomos griežtesnės etikos taisyklės: bendrosios vidinės AšLietuvai tvarkos taisyklės (jos papildomai aptariamos, vertinamos bei tobulinamos) bei AšLietuvai kalbos etiką (apie kritiką ir apkalbas).

TRUMPAI
AšLietuvai interneto grupėse nepriimami žmonės su gyvūnų veidais. Taip pat gali būti pašalinti visi slapiantys savo veidą, dedantys vietoj veido daiktų arba kitus neaiškius atvaizdus.
Siūlyti sprendimus arba idėjas atsakant į klausimą kaip išspręsti, kaip patobulinti, bet ne guostis ar konstatuoti būklę.
Kritika bei apkalbos griežtai draudžiamos: idėjas, siūlymus, sprendimus bei asmenis, institucijas, organizacijas, tautas kritikuoti bei apkalbėti griežtai draudžiama (iki pašalinimo iš šturmo).
Rekomendacija: skatinti visus iki galo išsakyti savo idėjas. Idėmiai įsiklausyti į kitų idėjas.

PLAČIAI
AšLietuvai interneto grupėse nepriimami žmonės su gyvūnų veidais. Taip pat gali būti pašalinti visi slapiantys savo veidą, dedantys vietoj veido daiktų arba kitus neaiškius atvaizdus.
Interneto diskusijų grupės skirtos idėjų siūlymui, analitikai ir konstruktyviai kritikai (bet ne žudančiai kritikai, kas yra paplitę šiuo metu). Šturmų metu siūlomos tik idėjos arba jų pagerinimai.
Diskusijų arba idėjų tematika nurodyta autoriaus/moderatoriaus ir už jos ribų neturi būti nueinama.
Siekiant išlaikyti tvarką diskusijos/šturmo metu pradedantys kelti emocijas dalyviai bus drausminami (įspėjami ir pašalinami) moderatorių/tvarkdarių nuožiūra.
Genialios idėjos gali būti pradžioje netvarkingos, neaiškios, kaip pilkieji ančiukai, juodraštinės formos, todėl apskritai idėjų negalima kritikuoti, o tik siūlyti kažka tobulesnio. Kritikuoti galima tik idėjų įgyvendinimo planus.
Viešumoje (kanaluose, groups, posėdžiuose) draudžiami asmeninai pokalbiai. Veskite juos atskirai privačiai.
Tekstą stengtis rašyti tik vienoje eilutėje – nekapojant žodis-enter, žodis-enter, žodis-enter.
Draudžiama kartoti tą patį pasisakymą.
Dalyviai/vedantieji dalyvaujantys specialiame proto šturme privalo žinoti fundamentinius ABC: kūrybingumo, konfliktų, kalbėjimo etikos, …
Tik moderatorius turi teisę rašyti vien didžiosiomis raidėmis.
Reklamos ir nesusiję turiniai bus trinami be perspėjimo
FB grupė yra visiems pilietinės idėjų talkos AšLietuvai dalyviams bendra ir pagrindinė vidinio susisiekimo, bendravimo, vidinio komunikavimo priemonė (internete ir apskritai).
FB-grupė skirta svarbiausiems, bendriausiems informacinio pobūdžio organizaciniams vidiniams pranešimams, kurie žinotini aktyvui ir daugumai besidominčių: įvykiai, veikla, dokumentai, failai ir pan. kai reikalinga priimti kokius nors su veikla susijusius sprendimus svarbioms idėjoms ir pamąstymams publikuoti bei diskutuoti, bet idėjas prieš tai būtina dėti viešai ir nurodyti savo pranešime arba bent į http://www.aslietuvai.lt komentarų forma;
Siauresnėms arba karštesnėms temoms planuojamos atskiros teminės ir idėjų generavimo grupės ir forumai
Pavienės idėjos, kurių nebūtina visam ratui viešinti talpintinos į FB arba siųskite jas į idejos@aslietuvai.lt
Nuo 2010 pavasarį ryškiai didėja FB grupės aktyvumas ir temų karštis, o tuo pačiu metu gryninama vidinė FBgrupės tvarka ir stengiamės į viešąją erdvę bet ko nepraleisti (skaito keli šimtai žmonių). Vengiant spaminimo ir neesminių žinučių lavinos, ne visi pranešimai bus platinami/leidžiami.
Rašykite trumpai, lakoniškai, paprastais žodžiais, visiems suprantamai. Nedėkite ankstesnio pranešimų teksto be reikalo!
Jei pranešimų stilius ar turinys koreguotinas, pernelyg sudėtingas, jie gali būti
perredaguojami ir skelbiami administratorių vardu; antraeiliai pranešimai bus dedami į Notes, (todėl patariame periodiškai pasmalsauti (ypač, jei jūsų pranešimas nebuvo išplatintas).
Trečiaeiliai pranešimai bus trinami, tačiau administratoriai paprastai pasilieka jų kopiją, jei ten jų manymu buvo kas nors svarbaus. Gerbiame Jūsų pastangas ir stengiamės informaciją išsaugoti!
Jei turite pastabų ir siūlymų vidinei tvarkai rašykite į info@aslietuvai.lt

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.